Kivitelezésének végéhez közeledik az Ipolydamásd – Chľaba (Helemba) között épülő, 71 m hosszú új Ipoly-híd. Az újjáépített műtárgyhoz magyar oldalon 540 méter hosszú, míg a szlovák oldalon 175 méter hosszú csatlakozó út épül.
Immáron a harmadik magyar-szlovák határkapcsolatot fejlesztő projekt veszi kezdetét egy éven belül a NIF Zrt. beruházásában. A már kivitelezés alatt álló Ipolydamásd – Helemba (Chľaba) és az Őrhalom – Ipolyvarbó (Vrbovka) között épülő Ipoly-hidak után Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere, Igor Matovič, a Szlovák Köztársaság miniszterelnök-helyettese, Grendel Gábor, a Szlovák Köztársaság parlamentjének alelnöke és Balla Mihály, Nógrád megye 2. számú egyéni választókerületének országgyűlési képviselője elhelyezték a Drégelypalánkot és Ipolyhídvéget (Ipel’ské Predmostie) összekötő határhíd alapkövét.
Fél évvel az Ipolydamásd – Chľaba (Helemba) közötti határhíd kivitelezésének indulását követően újabb beruházást hajt végre a NIF Zrt. az Ipoly-folyón. Az épülő Ipoly-híd kapcsolatot teremt az Őrhalom és Ipolyvarbó (Vrbovka) között. A beruházás alapkövét Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere és Dušan Velič, szlovák beruházási, regionális fejlesztési és informatizációért felelős államtitkár közösen helyezték el Ipolyvarbón.
Újabb magyar-szlovák határmenti kapcsolatot fejleszt a NIF Zrt. az Ipolydamásd és Chľaba (Helemba) közötti határhíd-, valamint a hozzá tartozó csatlakozó utak építésével. Az alapkőletétellel egybekötött nyitórendezvényen Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere és Andrej Doležal, a Szlovák Köztársaság közlekedési és építésügyi minisztere tartottak ünnepélyes nyitóbeszédet.
Az IronCurtainCycling projekt keretében a magyar és szlovén partnerekből álló nemzetközi partnerség azon dolgozott 3 és fél évig, hogy közös kerékpáros turisztikai desztinációt alakítson ki a határrégió területén. A komplex fejlesztések hatására létrejött egy összefüggő kerékpárút hálózat az EV13 útvonal mentén, kialakult több kerékpárosbarát szolgáltatáskör, valamint sikerült közös, határon átnyúló kínálatcsomagokat megalkotni. A projekt tevékenységeinek köszönhetően a szlovén-magyar határvidék még vonzóbbá tudott válni a kerékpáros turisták számára.
A NIF Zrt. beruházásában megvalósult projekt keretében Rajka és az osztrák oldalon fekvő Németjárfalu (Deutsch Jahrndorf) közötti földút 1,9 km hosszúságban épült át aszfaltburkolatú úttá. Az átadó eseményen beszédet mondott Nagy István agrárminiszter, a térség országgyűlési képviselője, Kiss Vince, Rajka polgármestere, Gerhard Bachmann, Deutsch Jahrndorf polgármestere, Christian Illedits, Burgenland tartomány tanácsosa és Nyul Zoltán, a NIF Zrt. beruházási vezérigazgató-helyettese.
Ütemtervnek megfelelően halad a 87. számú főút Kőszeg és Rőtfalva országhatár közötti szakaszának korszerűsítése. A nyomvonal új határmetszési ponttal a magyar oldali 87. számú főutat köti össze az osztrák oldali B61a jelű úttal, tehermentesítve ezzel a meglévő szűk keresztmetszetű kőszegi határállomást és az ausztriai Rattersdorf (Rőtfalva) település belterületi szakaszát.
Az új összekötő útnak köszönhetően gyorsabban és biztonságosabban közlekedhetnek a gépjárművek Magyarország és Ausztria között. Barcza Attila, a térség országgyűlési képviselője, Dr. Farkas Ciprián, Sopron Megyei Jogú Város polgármestere és Juhász Zoltán, a NIF Zrt. útfejlesztési igazgató-helyettese közös sajtótájékoztatóval zárta le a beruházást 2020. március 11-én.
A megépült útszakasz Orfalu belterületi szakaszán halad végig, majd a lakott területet elhagyva folytatódik egészen a szlovén határig. Az átadó ünnepségen beszédet mondott V. Németh Zsolt, kiemelkedő nemzeti értékek felügyeletéért felelős miniszteri biztos, Vas megye 3. választókerület országgyűlési képviselője, dr. Balázsy Péter, a Vas Megyei Önkormányzati Hivatal hivatalvezetője, a projekt vezető partnere és Vizi Norbert, a NIF Zrt. projektiroda-vezetője.
2019. október 22-én került megrendezésre a “Közút létesítése határátkelőhöz Kübekháza (HU) és Rábé (SRB) térségében“ című projekt zárókonferenciájára Újvidéken (Novi Sad). A projekt az Interreg–IPA Magyarország–Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében valósult meg. A zárókonferencián a projektben résztvevő projekt partnerek valamint vajdasági intézmények tartottak előadásokat a projekt megvalósításával, jelentőségével kapcsolatosan. Az előadók között szerepelt: Ognjen […]
- 1
- 2