Új burkolatot kap a 86-os főút

Felújítják a 86-os főutat Csorna és Mosonmagyaróvár között. A téli leállás után az időjárás függvényében március közepén ismét megkezdődnek a munkálatok, amelyek várhatóan nyár végére fejeződnek be. A beruházást jelentős részben uniós forrásokból finanszírozzák – tájékoztatott a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt.

Egyszerre több helyen is folyik a 86. számú főút felújítása, Győr-Moson-Sopron megyében Mosonmagyaróvár és Csorna között – a 151+500 és a 184+575 kilométer szelvények által határolt szakaszon – 11,5 tonnás tengelyterhelésű járművek számára is alkalmassá teszik a főutat. A kétszer egy sávos főúton a meglévő burkolatot erősítik meg 1,5–2,0 centiméter profilmarás után 15 centiméteres új aszfaltréteg terítésével. Kivételt képez egy 3 kilométeres szakasz Bősárkány térségében, ahol teljes burkolatcserére kerül sor 19 centiméter új aszfaltréteg beépítésével.

A beruházás részeként forgalomcsillapító szigetek épülnek Bősárkány és Jánossomorja lakott területének kezdeténél és végénél. A feladatok között szerepel egyebek mellett összesen hét csomópont és két műtárgy – a Rábca és a Hanság-főcsatorna felett átívelő hidak – felújítása, valamint két ívkorrekció kialakítása is.  A kivitelezési munkálatok a megszokott téli leállás után az időjárás függvényében március közepén ismét elindulnak. A 33 kilométeres útszakaszon a felújítási munkálatok a tervek szerint 2011 harmadik negyedévében fejeződnek be.

„A felújítás után ez a kiemelt fontosságú főút gyorsabbá és biztonságosabbá válik Csorna és Mosonmagyaróvár között, és csökkenhet az út menti települések környezeti terhelése is – mondta Loppert Dániel a NIF Zrt. kommunikációs vezetője. A korszerűsítés nyomán gördülékenyebbé válik a régió forgalma”– tette hozzá a szakember.

A beruházó NIF Zrt. a kivitelező Teerag-Asdag Építőipari és Kereskedelmi Kft.-t szabályszerű pályázaton választotta ki. A projekt a Közlekedés Operatív Program (KÖZOP) részeként valósul meg az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) társfinanszírozásával. A beruházás összege bruttó 4,72 milliárd forint, ebből 15 százalék az operatív programon belüli hazai forrás, 85 százalék pedig uniós támogatás.